fbpx
moja-historia

Historia życiem pisana

Cześć!
Jestem Magdalena (jeśli jeszcze mnie nie znacie)? i chciałabym się z Wami podzielić moją historią jak zmieniłam swoje życie, by móc być tym kim jestem i tym czym się zajmuję.

Parę lat wstecz moje życie nie było tak kolorowe i szczęśliwe jak teraz? , a to za sprawą tego, że odnalazłam w sobie pasję, którą przerodziła się w pracę nad sobą, a w chwili obecnej nad moimi podopiecznymi.

Przygodę ze zdrowym odżywianiem rozpoczęłam w 2014 roku (tak mi się wtedy wydawało), zupełnie nieświadoma, ślepo wpatrzona w ideały z internetu, podążałam za nowymi dietami i co z tego miałam?
To był początek mojej drogi, gdzie moja wiedza była znikoma, testowanie różnych diet, eliminowanie glutenu, laktozy, to znów dieta 1200 kcal, to jeszcze coś innego i oczywiście powrotu do punktu wyjścia.
Pewnego pięknego dnia wpadłam na genialny pomysł, że jeżeli nic nie działa i każda dieta kończy się tym samym, czyli efektem jo-jo z nawiązką w ilości zbędnych kilogramów, to zacznę się edukować i zgłębiać wiedzę na temat zdrowego odżywiania.

Rok 2016
Ważyłam wtedy z 78 kilogramów przy wzroście 170 cm (to już miałam niezłą nadwagę), ale z większą wiedzą i z doświadczeniem, po raz kolejny podjęłam wyzwanie. Był to okres, kiedy razem z mężem chcieliśmy mieć drugie dziecko, gdzie leczenie endometriozy okazało się walką z wiatrakami, gdzie poziom stresu sięgał zenitu, a ciągłe myśli kłębiące się w mojej głowie nie pozwalały mi spać ani normalnie funkcjonować ?‍♀️

Z doświadczeniem, które już zdobyłam i myślą, by nie popełniać tych samych błędów, wiedzą, którą na bieżąco zgłębiałam przez udział w kursach, szkoleniach i studiowaniu tego, co zaczęło mi dawać satysfakcję i zadowolenie — rozpoczęłam. Nie było łatwo, ale miałam CEL:
  • cel terminowy i mierzalny, czyli do końca 2016 roku chcę warzyć 70 kilogramów, by móc zajść w ciążę i po raz kolejny cieszyć się macierzyństwem.

Szczerze nie pamiętam dokładnie czy postawiony cel zrealizowałam, ale pamiętam, że w lutym 2017 roku i ważyłam 69 kg, a w marcu tego samego roku zaszłam w ciążę i to był mój spełniony CEL ?
Ciąża nie przebiegła książkowo, ciągły stres, walka o życie dziecka przerosła mnie całkowicie. Uciekałam i zajadałam stres, co wyszło mi bokiem, bo z czasem wykryto cukrzycę ciążową. Tyłam, mimo że nie jadłam węglowodanów, będąc na diecie dla cukrzyków i tego, że dostawałam insulinę TYŁAM. Było to coś strasznego, a to dział się w mojej głowie to temat na jedną książkę. Na szczęście moja córeczka urodziła się zdrowa i to było cudowne.
Po porodzie uciekło mi jakieś 3 -4 kilogramy. Pomimo że karmiłam, nadal TYŁAM. W ogóle nie wiedziałam co się ze mną dzieje. DLACZEGO!!!

Choć, miałam wiedzę to nie koniecznie, umiałam z niej korzystać. Na początku 2018 roku, dokładnie 4 miesiące po porodzie skorzystałam z pomocy moich kolegów po fachu. Nie powiem, że nie schudłam, ale to nie było TO, czego bym oczekiwała. Coraz bardziej wkręcałam się w temat zdrowego odżywiania, w uważność nad tym, co robię, co jem i co myślę. Ułożyłam sobie plan i znów wyznaczyłam CEL ?
Rok 2020
Od 1,5 roku prowadzę własną praktykę  Zdrowe Love – Pracownia Zdrowia, jako specjalista żywienia w Siechnicach w województwie dolnośląskim. Pracuję ze swoimi podopiecznymi w oparciu o swoje doświadczenie i wiedzę. Jestem szczęśliwą mamą dwóch wspaniałych córek, mam kochającego męża, który mnie wspiera i kibicuje, spełniam się zawodowo i wreszcie czuję się szczęśliwa, a przede wszystkim wolna. Zajęło mi to dwa lata, ale osiągnęłam swój CEL. ?
Obecnie ważę 68 kilogramów i osiągnęłam to, nie będąc na diecie. Urzeczywistniłam swoje myśli, wrzuciłam na luz, a reszta to skutek uboczny.

Uwolnij swój umysł, by zmienić swoje ciało.

Piszę o tym, by uświadomić Was, że droga do wymarzonej sylwetki nie jest usłana różami, że jest to proces długoterminowy, ale za to stabilny i trwały.

Porozmawiajmy jak mogę Ci pomóc, zapraszam na rozmowę, wystarczy napisać do mnie wiadomość albo skomentować pod tym postem, że jesteś zainteresowana.
Magdalena Kołtun
Dietetyk & Psychodietetyk

1 thought on “Historia życiem pisana”

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart