fbpx
sok

Dieta sokowa

Dieta sokowa

Jak soki wpływają na nasze zdrowie?

Z uwagi na ważną rolę jaką odgrywają soki w naszej diecie, postanowiłam ujawnić kilka cennych informacji i przekonać Was do zastosowania ich w waszym codziennym menu. Nie ukrywam, że sama także wprowadziłam je do swojej diety i zaobserwowałam różnicę w przyswajaniu witamin, składników mineralnych oraz błonnika. Skupmy się na właściwościach soków i ich zastosowaniu w codziennej diecie.

Soki odgrywają bardzo ważną rolę w stosowaniu i utrzymaniu zdrowej diety, gdyż w znacznym stopniu ułatwiają nam spożywanie nawet do 5 zalecanych porcji warzyw i owoców. Z badań wynika, że jedna szklanka świeżo wyciśniętego soku korzystnie wpływa na układ odpornościowy, dodaje energii, oczyszcza skórę, wzmacnia kości jak i obniża ryzyko wielu chorób. Więc aby maksymalnie wykorzystać dobrodziejstwo soku spożywajmy je sporządzone z organicznych warzyw, owoców oraz ziół.

Pamiętajmy, aby soki nie stanowiły podstawowego elementu naszej diety. By przyniosły wymierne rezultaty powinny stanowić jeden z elementów dobrze zbilansowanej diety – diety bogatej w błonnik i pełnowartościowe posiłki. Soki też nie powinny zastąpić całych warzyw i owoców, ponieważ błonnik w nich zawarty odgrywa ważną rolę usuwaniu substancji toksycznych, a nawet może zapobiegać niektórym nowotworom.

Zdrowy tryb życia decyduje o stanie naszego ciała i pozwala zapobiegać chorobom. Skutecznym zabójcą teraźniejszego społeczeństwa są choroby układu krążenia, nowotwory, otyłość, cukrzyca czy nadciśnienie. Większości tych chorób można zapobiec przez stosowanie odpowiedniej diety.

Zdrowe ciało – zdrowy umysł

W diecie nie tylko chodzi o to by zgubić nadmierne kilogramy czy poprawić wyniki badań. To również zdrowy i czysty umysł, który pozwala nam na znakomite funkcjonowanie w późnej starości. Zdrowy rozsądek, obserwacje ludzi jak i badania dowodzą, że stosowanie diety ma ogromne znaczenie w zapobieganiu chorobom i kontrolowaniu ich przebiegu.

Jakie mamy korzyści z picia soków?

Witaminy w płynie
– działają oczyszczająco
– szybsze przyswajanie wartości odżywczych
– energia do życia
– zawierają naturalne cukry oraz przeciwutleniacze.

Rola soków w procesie odchudzania

By terapia odchudzająca przyniosła oczekiwane rezultaty musimy spożywać mniejszą ilość kalorii czyli liczba kalorii, którą spożywasz w ciągu dnia musi być niższa od tej, której potrzebujesz. Pomimo tego organizm powinien w tym czasie dostarczyć wszystkich niezbędnych witamin i składników mineralnych. Soki są doskonałym ich źródłem. Świeżo wyciśnięty sok wchłania się do krwiobiegu w zaledwie kwadrans od spożycia, co daje nam prawie natychmiastowy zastrzyk energii. Jest to możliwe, gdyż organizm przyswaja szybciej płyny niż stałe pokarmy w postaci warzyw i owoców.

Czytaj więcej: REDUKCJA program treningowy

Bibliografia
1. Parker R. ” Fat Loss In Pre – Menapausal Women” Lecture presented at the Network NZ 98 National Health and Fitness Convention in Auckland, New Zealand, June 1998.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart