fbpx
kapusta

Dieta kapuściana

Dieta kapuściana

Opiera się na spożywaniu kapusty w każdej możliwej postaci. Głównie jako zupa warzywna, gdzie kapusta jest głównym składnikiem. Na diecie tej chudnie się 4-5 kilo i nie wymaga wyrzeczeń.

Zasady diety kapuścianej są dość proste

Dieta kopenhaska jest krótkotrwałą dietą odchudzającą. Spożywa się ją w formie zupy. Jak sama nazwa wskazuje, wiąże się z jedzeniem dużych ilości kapusty. Jest to dobra opcja, ponieważ kapusta sama w sobie jest zdrowa, a jedzenie zup zalecają dietetycy z całego świata. Jednak nawet miłośnicy zup nie podołaliby jeść przez 7 dni jednej zupy.

Prawdą jest, że przez tydzień trzeba jeść zupę z kapusty. Oprócz tego raz lub dwa razy dziennie można zjeść inny posiłek, który został ściśle określony. Podczas trwania diety można pić tylko wodę lub inne napoje bez kalorii, takie jak niesłodzona herbata czy kawa.

Dieta powoduje utratę wagi, tylko dlatego, że znacznie ograniczamy spożycie kalorii. Jak tylko zakończysz tygodniową dietę, prawdopodobnie powrócisz do poprzedniej wagi.

Dieta łatwa, niewymagająca skomplikowanych przepisów i kupowania drogich suplementów, ta dieta wymaga jedynie zakupu składników do zupy i kilku innych podstawowych produktów spożywczych. Pewnie dlatego cieszy się tak dużą popularnością wśród zdesperowanych osób.

Jeden z najpopularniejszych przepisów wygląda następująco:

  • 2 duże cebule
  • 2 zielone papryki
  • 2 puszki pomidorów
  • 1 pęczek selera
  • 1 główka kapusty
  • 3 marchewki
  • 1 opakowanie grzybów
  • 1-2 kostki bulionu (opcjonalnie)
  • 6-8 szklanek wody

Można przyprawić zupę solą, pieprzem, ostrym sosem, ziołami lub przyprawami. Możesz także dodać inne nieskrobiowe warzywa, takie jak szpinak lub zielona fasola.

Sam przepis jest dość prosty i patrząc choćby na składniki można stwierdzić, że zupa jest smaczna. Pamiętajmy jednak, że trzeba ją jeść przez cały tydzień. Pocieszające jest to, że zupy można zjeść w ciągu dnia tyle, ile się chce.

Opinia
Dieta bardzo monotonna. Długotrwałe jej stosowanie może prowadzić do niedoboru białek i tłuszczu oraz witamin rozpuszczalnych w tłuszczach. Dieta uboga w minerały takie jak wapń, żelazo, cynk. Szybki spadek masy ciała jest efektem odwodnieniem organizmu.

Czytaj więcej: Dieta niskowęglowodanowa

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart